MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå+ 5762225
*
nr 576 2225
Byrå+
spegel, "Svensk Provins", längd: 93, djup: 47, höjd: 77 spegelns, höjd: 91
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 19:49:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 16:59:57
1
1.800 kr
5/4 13:11:32
2
2.000 kr
6/4 16:15:15
3
2.100 kr
6/4 16:18:53
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar spegel
-
5389 Byrå
NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag a..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:44
-
6125 Byrå
NK Verstäder, modell Isabella, 1941, brickmärkt. M..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:45
-
6129 Byrå
rokokostil, bemålad. Bredd: 94 cm. Djup: 44 cm, hö..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:40
-
5239 Rullklaffsekre..
mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm, djup: 55 cm, höj..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
-
5331 Skänk
1800-tals replica, (nutida), SELVA Spanien. Bredd:..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:29
*
Byrå+
nr 576 2225
Byrå+
spegel, "Svensk Provins", längd: 93, djup: 47, höjd: 77 spegelns, höjd: 91
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 16:59:57 | 1 | 1.800 kr |
5/4 13:11:32 | 2 | 2.000 kr |
6/4 16:15:15 | 3 | 2.100 kr |
6/4 16:18:53 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar spegel
-
5389 Byrå
NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag a..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:44 -
6125 Byrå
NK Verstäder, modell Isabella, 1941, brickmärkt. M..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:45 -
6129 Byrå
rokokostil, bemålad. Bredd: 94 cm. Djup: 44 cm, hö..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:40
-
5239 Rullklaffsekre..
mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm, djup: 55 cm, höj..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56 -
5331 Skänk
1800-tals replica, (nutida), SELVA Spanien. Bredd:..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:29